Slovinsko

má svým návštěvníkům co nabídnout!

Majestátní hory, romantické pobřeží moře nebo léčivé prameny, to vše je koncetrováno na malém území a čeká na vaše objevení.

Není nic krásnějšího, než vysokohorská turistika v Julských Alpách. Překrásné horské scenérie střídají údolí s horskými potoky a prosluněné louky. Je jen na vás, zda si zvolíte napínavý výstup či klidnou procházku okolo nesčetných jezer.

Středomořskou veselost a báječnou dovolenou u moře si užijete v přímořských letoviscích Koper, Izola a Portorož, kde můžete také využít četné lázeňské či wellness programy.

Příjemně vás překvapí hlavní město Lublaň, kde se snoubí stará a nová architektura. Podobu města ovlivnil známý architekt J. Plečnik, který působil také v Praze. Dominantu města tvoří Lublaňský hrad, stojí za návštěvu.

Poznejte Slovinsko! Svojí malebností a rozmanitostí vám přilne k srdci…

Slovinsko – zajímavosti

 

Poznejte přírodní krásu Julských a Savinských Alp – to jsou údolí řek Soči a Trenty s hlubokými propastmi a 106 m vysokým vodopádem Boka. Řeka Soča je také divoce pěnící ráj pro kajakáře a rybáře.

Uprostřed Julských a Savinských Alp leží jedno z nejstarších chráněných území v Evropě, téměř 55.000 ha velký centrální region Triglavský národní park. V Triglavském národním parku nebo blízkém okolí leží turisticky významné cíle jako jezero Bled, lyžařský skokanský můstek v Planici (poprvé překonáno 100 m) a idylické jezero Bohinj, ze kterého lze vystoupit do slavného údolí sedmi jezer. Absolutním vrcholem je Triglav, s 2863 m nejvyšší hora Julských Alp. Jeho tři štíty symbolizují na slovinské vlajce tři hlavy pohanského boha, který bdí nad nebem, zemí a podsvětím.

Nenechte si ujít Slovinský kras a jeho jeskynní systém, čeká na vás pohádkový svět v tajemném podzemním labyrintu. Postojnska jama stojí za návštěvu!

Z Postojne je to asi 60 km k moři na slovinskou Riviéru. I v hotelech u moře jsou nabízeny léčebné bahenní koupele a zábaly či welness programy. Bahno pochází ze salin, které jsou zajímavým výletním cílem na okraji Portorože. Z Portorože, nejznámějšího místa na slovinském pobřeží, dosáhneme pohodlně tři kilometry vzdálený Piran.

Severně od silnice do Koperu leží blízko italských hranic stáje Lipica, domov slavných lipicánů. Sněhobílé koně, kteří přicházejí na svět jako černá hříbata, můžete nejen obdivovat, ale můžeme na nich i jezdit. Tuto stáj založil rakouský arcivévoda Karel roku 1580 pro chov ušlechtilých jezdeckých a tažných koní pro císařský dvůr ve Vídni.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou