Česká Republika

Země hokeje a piva

Česká republika je kontinentální zemí střední Evropy. Na západě hraničí s Německem, Rakouskem na jihu, Slovenskem na východě a Polskem na severovýchodě. Hlavním (a největším) městem je Praha.

Česká republika je zemí s velmi rozmanitou historií. Svou historii začíná psát v 9. století jako Velkomoravská říše, za vlády krále Otakara II. se země rozkládala od Jadranu až po Baltské moře. V 16. století se země stala součástí habsburské monarchie a po rozpadu Rakousko-Uherska v roce 1918 se sloučila se Slovenskem a vznikla tak Československá republika. Obě země se opět osamostatnily 1. ledna 1993, čemuž předcházela „sametová revoluce“ v roce 1989 a také rozpad Sovětského svazu.

Tipy na Cestu

Lázně a filmový festival

Karlovy Vary jsou z nejznámějších českých lázní a také dějištěm každoročního filmového festivalu. K návštěvě lákají také další lázně, jako jsou Mariánské Lázně nebo Františkovy Lázně, kde si můžete vychutnat hýčkání při lázeňských procedurách.

Země hradů

Česká republika je známá mnoha hrady a zámky. Mezi nejvýznamnější a nejcennější patří Karlštejn, Český Krumlov či Lednicko-valtický areál.

Objevování městského života

Praha je bezesporu místem, kde vám jeden den na procházku nebude stačit. Projděte se po Karlově mostě, katedrálu sv. Víta na Hradčanech, zastavte se na Staroměstském náměstí u Orloje a projeďte se lodí po řece Vltavě.

Kompas Info

Kdy cestovat

Nejlepší doba pro návštěvu Česka je od března do května a od září do listopadu.

  • Vynikající gastronomie a pivo Pilsner Urquel
  • Množství hradů a zámků
  • Karlův most
  • Staroměstské náměstí a Orloj
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou