Polsko

Země, se kterou nás spojuje historie

Polsko, plným názvem Polská republika je stát v severní části střední Evropy. Na severovýchodě sousedí s Litvou a Ruskem, na východě s Běloruskem a Ukrajinou, na jihu se Slovenskem a Českou republikou a na západě s Německem. Sdílí také námořní hranice s Dánskem a Švédskem. Je členský stát Evropské unie, Schengenského prostoru a Visegrádské skupiny. Hlavním městem je Varšava.

Polsko nabízí krásné hory, moře, jezera a města plná historie. Okouzlí vás nejen hlavní město Varšava, ale světový věhlas pro svou krásu si získal i Kraków nebo Wroclaw. Polsko je také plné zajímavých staveb – od velkých středověkých hradů až po malé dřevěnky v horách. Vzhledem k tomu, že Polsko je velká země, každý zde najde něco pro sebe. Můžete zde vyrazit na delší „road trip“ a projet celou zemi, nebo na víkendový pobyt do některého s historických měst nebo termálních lázní v blízkosti hranic s Českou republikou.

Tipy na cestu

Baltské moře

Nejkrásněji je u polského moře na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu dosahuje až 29° C, teplota vody může mít příjemných 22° C.

Gdaňsk

Gdaňsk je jedno z nejstarších a největších polských měst, metropolí Pomořského vojvodství, ležící na řekách Visle a Motławě na břehu Baltského moře u Gdaňského zálivu.

Historické město Krakow

Malebné město na řece Visle, plné historických domů a paláců, náměstí s kostely, příjemných uliček a vynikajících kaváren, čokoládoven a restaurací. Nejznámějšími památkami jsou královský hrad Wawel, Staré město s nádherným Hlavním náměstím a úchvatná židovská čtvrť Kazimierz.

Tipy kdy a kam cestovat v Polsku

Polsko můžeme navštívit po celý rok. V létě k Baltu, kdykoli do polských historiských měst, lyžařských středisek v Krkonoších, Beskydech či Tatrách, anebo do populárních termálních lázní. Výhodou je i vynikající dopravní dostupnost z České republiky a kvalitní silniční a dálniční síť v Polsku.

  • Historická města Krakow, Wroclaw, Gdaňsk či hlavní město Varšava
  • Mazurská jezera
  • Středisko zimních a letních sportů Zakopane
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou