Maďarsko

Země termální vody a skvělého jídla

Maďarsko je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Maďarsko hraničí s Rakouskem a Slovinskem na západě, s Chorvatskem a Srbskem na jihu, s Rumunskem a Ukrajinou na východě a se Slovenskem na severu. Maďarsko je členský stát Evropské unie, Schengenského prostoru a Visegrádské skupiny. Hlavním městem je Budapešť.

Maďarsko je mezi turisty velmi oblíbená destinace, a to jak pro svou světoznámou gastronomii, tak pro svou bohatou historii a rozmanitou krajinu a zejména velké množství termálních pramenů. Vzhledem k tomu, že Maďarsko je velká země, každý zde najde něco pro sebe. Můžete zde vyrazit na delší „road trip“ a projet celou zemi, nebo na víkendový pobyt do termálních lázní.

Tipy na cestu

Léčivé jezero Hevíz

Nejkrásnější a největší termální jezero v Evropě, jehož voda má i v zimě 30 °C.

Jezero Balaton

Balaton je jezero v župách Somogy, Veszprém a Zala v Dunajské rovině. Je to největší jezero ve střední Evropě. Pro jeho velikost se mu říká také – Maďarské moře. Patří mezi tzv. stepní jezera.

Nejvyšší maďarská hora

Kékes anebo Kékestető je nejvyšší hora Maďarska. Nachází se na severu země  v pohoří Matra. Na vrcholu je 176 metrů vysoká televizní věž s rozhlednou z roku 1958. Vrchol je oblíbenou turistickou atrakcí.

Tipy kdy a kam cestovat v Maďarsku

Maďarsko můžeme navštívit po celý rok, a to zejména pokud cestujeme do termálních lázní.

  • Hlavní město Budapešť
  • Jezero Balaton
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou