Itálie

Země těstovin a pizzy

Itálie je pobřežní zemí v jižní Evropě a zabírá celý Apeninský poloostrov. Součástí země jsou také ostrovy Sicílie a Sardinie. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Itálie zahrnuje také samostatné státy Vatikán a San Marino. Hlavním městem je Řím.

Itálie je mezi turisty velmi oblíbená, a to jak pro svou světoznámou gastronomii, tak pro svou rozmanitou historii a rozmanitou krajinu. Vzhledem k tomu, že Itálie je velká země, každý zde najde něco pro sebe. Můžete zde vyrazit na delší „road trip“ a projet celou zemi, nebo na víkendový pobyt do kteréhokoliv blízkých měst.

Tipy na cestu

Historická pokladnice

Zastavte se ve Florencii a Sieně, k šikmé věži v Pise. V Římě nebudete moci uniknout mnoha pozůstatkům Římské říše, ale rozhodně se musíte se vyfotografovat vedle světoznámé fontány di Trevi.

Adrenalinový zážitek

Všichni milovníci adrenalinu by měli navštívit jeden ze zábavních parků Gardaland, který patří mezi nejoblíbenější zábavní parky v Evropě.

Mezi mořem a horami

Milovníci hor také nebudou znevýhodněni, neboť Dolomity nabízejí v zimě lyžování a zdolávání vrcholů v teplejších měsících roku. Pro všechny, kteří dávají přednost moři, je návštěva Sicílie nebo Sardinie povinností.

Kompas Info

Kdye cestovat

Itálii můžeme navštívit po celý rok, podle toho, co chceme vidět a dělat.

  • Autentická vesnice Cinque Terre
  • Šikmá věž v Pise
  • Gardaland
  • Moře a hory
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou