Slovensko

Země vysokých hor a termálů

Slovensko je kontinentální země ve střední Evropě. Hraničí s Českou republikou a Rakouskem na západě, Polskem na severu, Ukrajinou na východě a Maďarskem na jihu. Hlavním městem je Bratislava.

I po rozdělení Československa zůstává pro nás samostatné Slovensko nejenom jazykově, ale i mentálně blízké a stále je mimořádně oblíbenou destinací pro aktivní dovolenou ve slovenských horách, ale i pro rodinnou dovolenou ve zdejších početných termálech či lázních.

Tipy na cestu

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou je nejvyšší pohoří na Slovensku, kde se rozkládají na ploše 260 km². Pro svou nevelkou rozlohu bývají označovány za nejmenší velehory světa či Evropy. Nejvyšší horou je Gerlachovský štít 2654 m n. m. Jsou ideálním místem pro aktivní dovolenou.

“Bryndzové halušky”

Jsou slovenské národní jídlo, připravované z brambor, mouky, soli, brynzy a slaniny. Tradice přípravy a konzumace brynzových halušek souvisí s tradičním způsobem lokálního obyvatelstva, tradicí chovu ovcí a výrobou výrobků z ovčího mléka, především brynzy.

Oravský hrad

Hrad na Slovensku, v severní části země, v obci Oravský Podzámok, vypínající se nad řekou Oravou. Je to výrazná dominanta oravského regionu, patří mezi nejvýznamnější památky hradního stavitelství na území Slovenska.

Kompas Info

Kdy cestovat

Slovensko je nejenom pro nás, Čechy, celoroční destinací. Klimatické podmínky jsou zde identické jako v České republice. 

  • Hlavní město Bratislava
  • Oravský hrad
  • Zámek Bojnice
  • Lázně Piešťany
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou