Černá Hora

Mezi horami a mořem

Černá Hora je země na jihovýchodě Evropy podél pobřeží Balkánského poloostrova. Na severovýchodě hraničí se Srbskem, na východě s Kosovem, na západě s Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou, na jihovýchodě s Albánií a na jihozápadě s Jaderským mořem. Hlavním městem je Podgorica

Černá Hora je ideální destinací pro všechny, kteří milují hory i moře, protože její krajinná rozmanitost nabízí dokonalou kombinaci horské a nautické turistiky. Většina černohorských pláží leží na úpatí mohutných skalnatých vrcholků, což budí dojem, že se nacházíme uprostřed horského ráje. Zažijte takové skvosty jako je například město Budva anebo Kotor. Projeďte se lodí po největším sladkovodním rezervoáru na Balkáně, a to Skadarském jezeru.

Černá Hora – zajímavosti

Léčivé bahno

Vítejte v Igalu v zátoce Kotor, která je známá svým mírným klimatem, jedinečnou pitnou vodou Igljanka a mírně radioaktivním léčivým bahnem, používaným k léčbě revmatismu, bronchitidy a dalších zdravotních problémů.

CPodél stezky Jamese Bonda

Město Petrovac bylo vybráno jako místo natáčení bondovky Casino Royale a je tou správnou volbou pro ty, kteří mají rádi klidnější prostředí.
Budva, nejznámější turistická destinace v Černé Hoře, je vzdálená pouhých 18 kilometrů, navštivte Budvu na Slovenské pláži a projděte se městem, které je perlou Černé Hory.

NEJLEPŠÍ nabídka Černá Hora

Nedotčená příroda, nádherné pláže, křišťálově čisté moře, dobrosrdečnost a pohostinnost místních obyvatel, vynikající gastronomie a to vše jen pár hodin cesty autem.

Kompas info

Kdy cestovat

Nejlepší čas na návštěvu Černá Hora je od května do září, kdy je příjemné a teplé počasí, v top sezóně od června do srpna jsou zde velmi teplé dny, a to je zde ideální doba pro koupání a opalování.

  • Kotorský záliv
  • Slovenská plaža v Budvě
  • Narodní park Lovćen
  • Skadarské jezera

Aktuální katalogy

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou