Rakousko

Moje písně, mé sny

Rakousko je kontinentální země ve střední Evropě. Hraničí se Švýcarskem a Lichtenštejnskem na západě, Slovinskem a Itálií na jihu, Maďarskem a Slovenskem na východě a Německem a Českou republikou na severu. Je čtyřikrát větší než Slovinsko a má přibližně 8,5 milionu obyvatel. Hlavním městem je Vídeň.

Rakouská krajina je velmi hornatá, existuje mnoho zelených pastvin, které dávají krajině idylický zelený obraz. Rakousko je také známé jako rodiště skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Zeměláká turisty z celého světa k návštěvě malebných krajin, rozsáhlých horských terénů a výstavných obcí. Vyznačuje se vysokou úrovní služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň a města Salcburk a Štýrský Hradec, která jsou stejně jako Vídeň významnými kulturními středisky. Lákavé pro turisty jsou početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská vysokohorská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Tipy na cestu

Horské perly

To, co je pro Švýcary Matterhorn, je pro Rakousko vrchol Grossglockner. Projeďte se vysokohorskou alpskou silnicí až k chatě císaře Fratiška Josefa.

Podél krásného modrého Dunaje

Hlavní město Vídeň vás nepochybně potěší svou osobitou klasicistní architekturou, slavným sídlem Schönbrunn a den můžete ukončit v jednom z nejstarších zábavních parků Prater.

Relaxace u vody

V Rakousku najdete také více než 2 000 jezer, která nabízejí osvěžení v horkých letních měsících. Jedním z nejkrásnějších je nepochybně jezero Fakeer See s nejvíce hodinami slunečního svitu a jezero Wörth potěší všechny romantické duše.

Kompas info

Kdy cestovat

Rakousko je celoroční destinací, v letních měsících doporučujeme plánovat poznávání a v zimních měsících prožít skvělou lyžařskou dovolenou v některých z alpských center.

  • Alpská vesnice Heiligenblu
  • Hlavní město Vídeň
  • Více než 2000 jezer
  • Rodiště W.A.Mozarta
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou