Německo

Kde vládne pořádek a disciplína

Německo, oficiálně Spolková republika Německo. Na severu hraničí se Severním mořem, Dánskem a Baltským mořem, na východě hraničí s Polskem a Českou republikou, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Hlavním městem je Berlín.

Německo je rozmanitá země, která nabízí pro každého něco. Láká milovníky historie, hradů a mnoha historických měst. V Německu jsou také zábavní parky, které potěší fanoušky adrenalinu. Německo je však nepochybně tím správným tipem pro všechny milovníky piva.

Tipy na cestovat

Po stezkách Ludvíka II. Bavorského

Podívejte se na extravagantní hrady romantického bavorského krále Ludvíka II. Nejznámější z jeho hradů je nepochybně Neuschwanstein. Po prohlídce by vás cesta měla dovést do bavorského hlavního města Mnichova.

Adrenalinová dovolená

V Německu jsou jedny z nejlepších zábavních parků v Evropě. Navštivte Galaxy a Europa Park, největší v Německu a druhý nejnavštěvovanější v Evropě.

Městský shon

V kosmopolitním Berlíně se projděte kolem zbytků Berlínské zdi a zastavte se u Braniborské brány a památníku holocaustu. Selfie u slavného hraničního přechodu Checkpoint Charlie je však povinné.

Kompas Info

Kdy cestovat

Německo je zajímavé pro návštěvu ve všech ročních obdobích.

  • Park Tiergarten v Berlíně
  • Zábavní park Galaxy
  • Zámek Neuschwanstein Ludvíka II. Bavorského
  • Checkpoint Charli
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou