Maledivy

Nejlepší dovolená na světě

Maledivy, jsou souostroví 2 000 malých a nízkých atolů v Indickém oceánu jihozápadně od Indie a Srí Lanky. Rozkládají se v délce 840 kilometrů a nabízí 218 obydlených ostrovů. Hlavním městem je Male.

Souostroví si je zvláště vědomo ničivých účinků globálního oteplování, protože hladina oceánu v oblasti Malediv stoupá o 0,9 centimetru ročně. Maledivy byly tedy první zemí, která podepsala Kjótskou dohodu, která byla později nahrazena Pařížskou dohodou. Maledivy byly kdysi součástí obchodní cesty přes Indický oceán, která vedla k rozvoji pestré a živé kultury na souostroví s vlivy indických, afrických, srílanských a arabských tradic.

Tipy na cestu

Rozmanitý podmořský svět

Zapomeňte na strach a vydejte se na dobrodružné potápění nebo šnorchlování a ponořte se do světa krásných korálových útesů všech tvarů a barev, kde při plavání se k vám přidá mnoho tropických ryb.

Duševní zdraví

Maledivy vás svou nabídkou wellness nezklamou. Díky své pestré nabídce různých aktivit, jako jsou podvodní lázně, ajurvédské léčení, meditace a jóga. Chcete-li si odpočinout od stresu každodenního života, zkombinujte pobyt na pláži s péčí o duševní zdraví.

Užitečné informace

Pro vstup na Maledivy je nutné vízum vyžadované po příjezdu do země. Doporučuje se očkování proti tetanu a hepatitidě B.

Kompas Info

Kdy cestovat

Nejlepší čas na návštěvu Malediv je v období od prosince do dubna (v jiných termínech může celý den pršet, protože ostrov je pokryt silnými vícedenními monzuny).

  • Ostrov Herathera
  • Úžasný korálový ekosystém
  • Vodní sporty
  • Wellness
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou