Proč zvolit tuto plavbu?

Ideální příležitost poznat na této plavbě nejkrásnější místa Kvarnerského zálivu a severní části Dalmácie. Vychutnejte si luxus a pohostinnost tohoto cruiseru kategorie Supreme.

Budete mít příležitost koupat se na těch nejkrásnějších plážích této části chorvatského Jadranu.

Plavba z ostrovu Krk, Zadar, Primošten, Hvar, Vis, Kornati, Dugi otok, Sali, Rab a zpět na ostrov Krk

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 23.990 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: 10., 17., 24. a 31.července, 7. a 14.srpna 2021. Popis lodi M/S EQUATOR: rok výroby 2017, délka 39,6m, šířka 8m, počet kajut 18, celková kapacita 36 cestujících, rychlost 12NM, jacuzzi, paluba na slunění s lehátky, salón/restaurace a bar, kajuty s vlastní sprchou, A/C, LCD TV, free WIFI na palubě.

map

Den 1 / KRK příjezd, sobota (UR, V)  Budete převezeni z letiště nebo parkoviště v Krku do přístavu, naloďování začíná v 15:00 hod. Před uvítací recepcí a následnou večeří se můžete ubytovat ve své kajutě.

Den 2 / KRK - ZADAR, neděle (S, O) Ranní plavba směrem na Zadar se zastávkou na koupání a oběd na palubě. Zadar byl po staletí hlavním městem Dalmácie a dnes je centrem Severní Dalmácie. Je proslulé bohatým kulturním a historickým dědictvím, první Chorvatskou univerzitou (založena 1396), basketbalem, tradiční středomořskou kuchyní a unikátními mořskými vahrany. Doufáme, že si užijete odpolední prohlídku města s místním průvodcem. Večer si můžete prozkoumat Zadar i sami.

Den 3 / ZADAR – VODICE (Prohlídka NP KRKA - volitelně) – PRIMOŠTĚN, pondělí (S, O) Ranní vyplutí směrem Vodice, kde se můžete zúčastni prohlídky Národního parku Krka (za poplatek). Během plavby bude podávána snídaně, budete mít přestávku na koupání na ostrově Murter a oběd na palubě. Ti, kdož se nezúčastní exkurze, poplují napřed do Primoštenu se zastávkou na plavání. Primošten je malé malebné městečko situované mezi Šibenikem a Trogirem, ve střední části Jadranského pobřeží, obklopený sedmi ostrovy, skvělé místo stojící za návštěvu, protože si zachovalo svoji středozemní atmosféru a všechny rysy středověkého středomořského rybářského města, což je patrné zejména v jeho úzkých uličkách a mohutných domech v historickém jádru města.

Den 4 / PRIMOŠTEN – TROGIR – HVAR, úterý (S, O) Ráno odplujeme do Trogiru, kde si po snídaní prohlédneme město. Během oběda se začneme přemisťovat na Hvar, nejpopulárnější ostrov na Jadranu, a místo setkávání světových celebrit. Město Hvar Vás okouzlí svojí 800 let starou architekturou a malebnými uličkami a prvním veřejným divadlem v Evropě (starší než Shakespearovo divadlo ve Velké Británii). Večer individuální volno, můžete si vychutnat večeři v jedné z mnoha dobrých restaurací.

Den 5 / HVAR – KOMIŽA (VIS), středa (S, O) Brzy ráno opouštíme Hvar a míříme na ostrov Biševo, abychom navštívili velkolepý přírodní úkaz, Modrou jeskyni, naše prohlídka bude záviset na povětrnostních podmínkách, které bývají velmi nepředvídatelné, nicméně budete o aktuální situaci včas informováni. Naše cesta pokračuje směrem na Komižu se zastávkou na plavání a s obědem na palubě. Komiža leží v hlubokém zálivu na západním pobřeží ostrova Vis v úpatí 600 metrů vysoké hory Hum. Je to typická středomořská vesnička s krásnými plážemi a úzkými uličkami a domky semknutými okolo přístavu, vesnička, kde se zrodil rybolov na východní straně Jaderského moře. Komiža se pyšní rybářskou tradicí, více zjistíte v Rybářském muzeu umístěném ve stará benátská věž na promenádě (riva), jediné v Chorvatsku. Večer individuální volno.

Den 6 / KOMIŽA (VIS) – KORNATI – SALI (DUGI OTOK), čtvrtek (S, O, KV) Ranní plavba k Národnímu parku Kornati se snídaní na palubě. NP má rozlohu cca 220km2 a je situován na 89 ostrovech, ostrůvcích a útesech v celkové délce okolo 238 km. Využijte přestávku na plavání během cesty národním parkem. Plavba pokračuje během podávání oběda, odpoledne připlouváme do Sali, turistického a rybářského městečka na ostrově Dugi Otok a nejblíže položeného města u Národního parku Talaščica a Národního parku Kornati. Je známé již od 12. století, jméno získalo podle salin, které zde byly. Dnes je vyhledávanou potápěčskou destinací.  Tento večer si na palubě užijte večeři s kapitánem.

Den 7 / SALI (DUGI OTOK) – RAB, pátek (S, O) Dnes míříme dále do našeho posledního přístavu na Rabu, jednoho z nejkrásnějších Jaderských ostrovů s malebnou přírodou a s krásnými písečnými plážemi a historií datovanou do doby před Římany (cca 4. století př.n.l.)  Roku 1936 zde zakotvil se svou jachtou Nahlin i anglický král Edward VII. a vévodkyní Wallis Simpson a navštívili historické centrum. Během plavby bude přestávka na koupání a bude se na palubě podávat oběd. V pozdním odpoledni připlujeme do Rabu a prohlédneme si s průvodcem historické centrum. Večer individuální volno.

Den 8 / RAB – KRK odjezd, sobota (S) V ranních hodinách odplujeme z Rabu zpět do Krku. Po snídani je čas se vylodit. Budete převezeni na letiště anebo na parkoviště v Krku.

Zkratky:  S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem

Poznámka: V případě nedostatečného počtu rezervací (minimálně 26 osob) může KOMPAS plavbu zrušit a nabídnout Vám náhradní plavbu.

Cena zahrnuje

 • Plavbu na 7 nocí z Krku přes Vis zpět do Krku
 • Loď kategorie Supreme v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Příjezd / odjezd společným transferem z parkoviště v Krku a zpět (první a poslední den)
 • Parkovací místo pro jedno osobní auto na parkovišti v Krku
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů se 3 chody
 • Kapitánská večeře a uvítací večeře
 • Neomezeně káva, čaj a voda během dne
 • Každý den zdarma čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Transfer z a na letiště
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za volitelné exkurze
 • Poplatky za vstupy

Příplatky (volitelné):

 • Transfer z letiště do přístavu a zpět první a poslední den – 2096 Kč za minibus (max. 8 osob) a cestu
 • Exkurze Národní park Krka – platba na místě (vč. vstupu, průvodce a transferu) – 60 € za osobu (minimální účast 15 osob).
 • Vstup do Modré jeskyně – platba na místě 13€ /osoba.

Slevy: Dítě (3 - 10 let) má slevu 30 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou.

Informace o nabídce plaveb

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou