Proč zvolit tuto plavbu?

Toužíte po nevšední a atraktivní dovolené? Máme pro Vás nabídku osmidenní okružní plavby z a do Splitu, na lodi kategorie Supreme.

Krom poznávání jedinečných měst, plavání v nádherných zátokách a objevování krás národního parku, Vám tato dovolená nabídne ochutnávku vín ve městě Korčula, nahlédnutí do historie pirátů v Omiši, nebo obdivování skulptur od lokálních umělců v Pučišći. Už Vám zbývá jenom si zvolit svůj termín a můžete se nechat unášet vlnami u pobřeží Dalmácie.

Okružní plavba ze Splitu přes města Stari Grad, Hvar, Korčula, DubrovnÍk, Mljet, Pučišću, Omiš a návrat do Splitu

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 36 808 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: květen (7, 14, 21, 28), červen (4, 11, 18, 25), červenec (2, 9, 16, 23, 30), srpen (6, 13, 20, 27), září (3, 10, 17, 24), říjen (1, 8, 15). Popis lodi:

map

Den 1 / SPLIT příjezd, sobota (UR, V)
Budete převezeni z letiště ve Splitu anebo z Vašeho hotelu ve Splitu do přístavu, naloďování začíná ve 13:00 hod. Před uvítací recepcí a následnou večeří se můžete ubytovat ve své kajutě.

Den 2 / SPLIT - STARI GRAD, neděle (S, O)
Ranní plavba směrem na Stari Grad na ostrově Hvar. Zastávka na koupání a oběd na palubě. Stari Grad je jedno z nejstarších měst v Evropě s mnohými přátelskými a levnými tavernami a restauracemi v uličkách starého města. Stari Grad je od roku 2008 zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Večer můžete prozkoumat Stari Grad na vlastní pěst.

Den 3 / STARI GRAD - HVAR - KORČULA, pondělí (S, O, OCH)
Ranní odjezd směrem do města Hvar na ostrově Hvar, který je nejoblíbenějším ostrovem Jadranu a místem setkávaní světových celebrit. Prohlídka tohoto půvabného města Vám nabídne malebné uličky a první veřejné divadlo v Evropě (starší než Shakespearovo divadlo ve Velké Británii). Poté vyplujete na Korčulu, se zastávkou na koupání v jedné z nedotčených zátok a s obědem na palubě. Odpoledne zakotvíme v městě Korčula, která je považována za rodiště slavného cestovatele Marca Pola. Vydejte se na procházku přes opevněné město, které je jedním z nejlépe zachovaných středověkých měst ve Středomoří, užijte si ochutnávku vín v jedné z místních vináren. Večer můžete individuálně prozkoumávat staré město a vychutnat si večeři v jedné z mnoha dobrých restaurací.

Den 4 / KORČULA - DUBROVNIK, úterý (S, O)
Ranní plavba do Dubrovníku „perly Jadranu“, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Po příjezdu do Dubrovníku si užijete vyhlídkovou jízdu autobusem. Poté dorazíme do historického centra, projdeme STRADUN, nejznámější ulici a náměstí uvnitř městských hradeb, seznámíte se s nejzajímavějšími památkami Dubrovníku. Po prohlídce můžete individuálně navštívit městské opevnění, františkánský klášter s druhou nejstarší lékárnou v Evropě, Rektorský palác a katedrálu, projet se lodí na ostrov Lokrum anebo lanovkou na vrchol hory Srd. Přenocování v Dubrovníku.

Den 5 / DUBROVNÍK - MLJET, středa (S, O)
Dnes otočíme kompas zpět na sever k ostrovu Mljet, s možností ranního plavání podél lodi. Po příjezdu se připojíte k managerovi plavby a navštívíte známá solná jezera v Národním Parku a užijete si plavbu lodí na ostrov Sv. Marie, kde můžete navštívit starobylý benediktinský klášter, staré opatství a kostel z 12. století. Národní park Mljet nabízí pět druhů lesů, mnoho druhů ptáků a dvě hluboká jezera, Veliko Jezero a Malo Jezero. Volný večer v Mljetu.

Den 6 / MLJET - PUČIĆA, čtvrtek (S, O, KV)
Během ranní plavby si uděláte přestávku na koupání. Pokračujeme plavbou přes oběd, odpoledne se připlouváme do Pučišće, krásné vesničky na ostrově Brač. Pučišća, místo kamenných soch, kde můžete navštívit úžasnou školu kameníků (volitelné). Vesnice má nádherný přírodní přistav s autentickou středomořskou architekturou. Tento večer si na palubě užijte večeři s kapitánem.

Den 7 / PUČIŠĆA - OMIŠ - SPLIT, pátek (S, O)
Dále míříme do našeho posledního přístavu Omiš s pevnostmi, které jsou připomenutím moci pirátů, kteří se zde zabydleli. Budete mít možnost si zarezervovat krátkou pěší túru, následně se nalodit na malý člun a plavit se řekou do kaňonu Cetina, chráněné přírodní oblasti, pokračovat k Radmanovým mlýnům s místním speciálním občerstvením (volitelné). Po návštěvě Omiše vyplujeme do Splitu se zastávkou na koupání, ochlazení a relaxaci, pokud to počasí dovolí, s obědem na palubě. Později odpoledne připlujeme do Splitu, abychom si prohlídli historické centrum města, které je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Večer ve Splitu je volný program.

Den 8 / SPLIT odjezd, sobota (S)
Po snídani je čas se vylodit. Budete převezeni na letiště anebo do Vašeho hotelu ve Splitu.

Zkratky: S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem, OCH – ochutnávka.

Poznámka: Rezervace plaveb se provádějí do 31.12.2021, do 31.01.2022 je splatnost zálohy za plavbu. V případě nedostatečného počtu rezervací může KOMPAS plavbu zrušit a nabídnout Vám náhradní plavbu.

 

 

V případě zájmu o rezervaci plavby nebo dodateční informace nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže.

Cena zahrnuje

 • Plavbu na 7 nocí ze Splitu do Dubrovníku a zpět do Splitu
 • Loď kategorie Supreme v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Příjezd / odjezd společným transferem z letiště nebo z hotelu ve Splitu a zpět (první a poslední den)
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů se 4 chody
 • Kapitánská večeře a uvítací večeře
 • Automat na vodu
 • Každý den zdarma káva, čaj a čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Whisper technology – vylepšené cestování
 • Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě
 • Prohlídky města Split, Hvar, Korčula a Dubrovnik
 • Prohlídka s průvodcem a vstup do národního parku Mljet
 • Ochutnávka vín v Korčule

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za vstupy

Příplatky (volitelné):

 • Omiš a Cetina – exkurze po řece - jízda na říčním člunu, občerstvení v Radmanových mlýnech (šunka, sýr, domácí chléb, víno, voda) – 25€/os.

Slevy: Dítě (3 - 12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou. Přistýlka – slevy: dospělí 30 %, dítě 3 - 8 let 70 %, dítě 8 - 12 let 50 %.

Příplatky: příplatek za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu.

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou