Proč zvolit tuto plavbu?

Okružní plavba začíná v Dubrovníku a po osmi odpočinkových dnech zde i končí. Vydejte se s námi za spoustou jedinečných zážitků a míst, které se Vám nebude chtít opustit.

Za pár dní poznáte mnohé klenoty historických měst, navštívíte národní park, malebné přístavy, zátoky a pláže. Plavba je rozdělena tak, abyste měli dostatek času na objevování nádherných míst, na koupání v zátokách a na odpočinek na světoznámých plážích.

Okružní plavba z Dubrovníku přes města Korčula, Pučišća, Omiš, Split, Stari Grad, Hvar, Mljet a návrat do Dubrovníku.

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 27 220 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: květen (8, 15, 22, 29), červen (5, 12, 19, 26), červenec (3, 10, 17, 24, 31), srpen (7, 14, 21, 28), září (4, 11, 18, 25), říjen (2, 9, 16). Popis lodi M/S PRINCESS ALOHA: rok výroby 2013, délka 38 m, šířka 8 m, počet kajut 18, celková kapacita 38 cestujících, rychlost 10 NM, paluba na slunění s lehátky, salon/restaurace a bar, kajuty s vlastní koupelnou, A/C, LCD TV, free WIFI na palubě.

map

Den 1 / DUBROVNÍK příjezd, neděle (UR, V)
Naloďování v přístavu začíná ve 13:00 hod. Můžete se ubytovat ve své kajutě ještě před uvítací recepcí a následnou večeří.

Den 2 / DUBROVNÍK - KORČULA, pondělí (S, O)
Brzy ráno vyplujeme směrem na ostrov Korčula, s přestávkou na koupání v jedné z nedotčených zátok, pokud to počasí umožní, a s časem na odpočinek a obědem na palubě. Pokračujeme v plavbě, navštívíme jedno z nejzachovalejších historických měst, Korčulu, údajné rodiště slavného cestovatele Marka Pola. Tady strávíme i noc. Vydejte se s průvodcem na procházku úzkými dlážděnými uličkami plnými historie; večer si můžete prozkoumat město na vlastní pěst. 

Den 3 / KORČULA - PUČIŠČA, úterý (S, O, KV)
Naše cesta směřuje na ostrov Brač, do vesničky Pučišća, místa kamenných soch, kde můžete (volitelně) navštívit úžasnou kamenickou školu. Oběd bude podáván na palubě před příjezdem do Pučišče. Pokud to počasí dovolí, můžete si zaplavat v jedné z mnoha krásných zátok. Užijte si dnešní večer s kapitánskou večeří na palubě a nocí strávenou v Pučišče.

Den 4 / PUČIŠČA - OMIŠ - SPLIT, středa (S, O)
Před snídaní vyplouváme do Omiše, jehož kamenné pevnosti připomínají dobu vlády pirátů, kteří si tady kdysi vytvořili nedobytné sídlo a shromáždili bohatství. Budete mít možnost rezervovat si krátkou exkurzi s následnou plavbou na malé říční lodi do chráněné přírodní oblasti, kaňonu řeky Cetina, a s návštěvou restaurace Radman Mills (Radmanovy mlýny), kde si můžete dopřát občerstvení / místní specialitu. Po návštěvě Omiše vyplouváme do Splitu, po cestě se zastávkou na plavání a relaxaci, pokud to počasí dovolí, a s obědem na palubě. V pozdním odpoledni dorazíme do Splitu, kde i přenocujeme. Po zakotvení se připojte k prohlídce města s průvodcem, projdeme se po nábřežní promenádě a navštívíme palác římského císaře Diokleciána. Historické centrum města je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.  Večer ve Splitu individuální volno.

Den 5 / SPLIT – STARI GRAD, čtvrtek (S, O)
Ráno vyplujeme směrem na Stari Grad na ostrově Hvar, jednom z nejpopulárnějších ostrovů na Jadranu. Během plavby bude zastávka na plavání a na palubě se bude podávat oběd. Stari Grad je jedno z nejstarších měst v Evropě se spoustou útulných a levných taveren a restaurací v uličkách Starého města. Starogradské planiny a historické centrum města byly v roce 2008 rovněž zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO (pro vysvětlení: olivové háje a vinice v této oblasti zůstaly prakticky nezměněny po 24 století od první řecké kolonizace). Večer si sami můžete prozkoumat město.

Den 6 / STARI GRAD - HVAR - MLJET, pátek (S, O)

V Ranních hodinách odplouváme směrem do města Hvar na témže ostrově, oblíbené destinace světové smetánky. Během prohlídky navštívíme první veřejné divadlo v Evropě (starší než Shakespearovo divadlo ve Velké Británii) a mnoho dalších historických památek. Pak se vrátíme na palubu na oběd a vyplujte směrem k zelenému ostrovu Mljetu, který Vás uhrane svou krásnou nedotčenou přírodou a kulturním dědictvím. Připlouváme do samého srdce Národního parku Mljet, který nám nabízí pět typů lesů, mnoho druhů ptáků a dvě hluboká jezera. Pokud chcete navštívit Národní park Mljet, zakupte si u vchodu do parku vstupenku a vydejte se na procházku kolem Velkého a Malého jezera a jeďte lodí na ostrov Sv. Marie. Noc strávíme v Mljetu.

Den 7 / MLJET - DUBROVNÍK, sobota (S, O)
Ráno pokračuje v dobrodružné plavbě zpátky do Dubrovníku, s obědem na palubě a zastávkou na plavání. Po zakotvení se v Dubrovníku vydejte s průvodcem na exkurzi nádherného Starého města spojenou s panoramatickou jízdou autobusem. Po projížďce si projdeme STRADUN, ulici i náměstí, které jsou nejznámějším místem uvnitř městských hradeb tohoto věhlasného města, zapsaného v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, a prohlédneme si nejzajímavější pamětihodnosti města. Po prohlídce máte individuální volno k dalšímu prozkoumání města. Navštivte hradby, Františkánský klášter s druhou nejstarší lékárnou v Evropě, Rektorský palác a katedrálu, můžete se projet lodí na ostrov Lokrum nebo lanovkou vyjet na vrchol hory Srd. Přenocování v Dubrovníku.

Den 8 / DUBROVNÍK odjezd, neděle (S)
Po snídani je čas na vylodění.

Zkratky: S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem

Poznámka: Rezervace plaveb se provádějí do 31.12.2021, do 31.01.2022 je splatnost zálohy za plavbu. V případě nedostatečného počtu rezervací může KOMPAS plavbu zrušit a nabídnout Vám náhradní plavbu.

 

V případě zájmu o rezervaci plavby nebo dodateční informace nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže.

 

 

Cena zahrnuje

 • Plavbu na 7 nocí z Dubrovníku do Splitu a zpět do Dubrovníku
 • Loď kategorie Superior v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů se 4 chody
 • Kapitánská večeři a uvítací večeři
 • Automat na vodu
 • Každý den zdarma čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Whisper technology – vylepšené cestování
 • 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě
 • Prohlídky měst Korčula, Split, Hvar a Dubrovník

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za vstupy

Příplatky (volitelné):

 • Transfery
 • Exkurze Omiš & Kaňon řeky Cetina – plavba říční lodí, občerstvení v Radmanových mlýnech (prosciutto, sýr, domácí chléb, víno, voda) – 25 €/osoba
 • Vstup do Národního parku Mljet od 25€ / osoba (v závislosti na sezoně), průvodce zdarma

Slevy: Dítě (3 - 12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou. Přistýlka – slevy: dospělí 30 %, dítě 3 - 8let 70 %, dítě 8 - 12let 50 %

Příplatky: Příplatek za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou