Proč zvolit tuto plavbu?

Pokud jste ještě na plavbě v Chorvatsku nebyli, tak se máte na co těšit. V průběhu osmi dnů Vám chorvatské pobřeží nabídne pláže s křišťálově čistou vodou, stovky ostrovů a co se gastronomie týče, lahodnou kuchyni s výběrem místních vyhlášených vín.

Poplujte do krásných měst a přístavů, jako je město Split, Korčula nebo Makarska, nechte se očarovat zeleným ostrovem a Národním parkem Mljet s jeho dechberoucími scenériemi. Ve městech objevíte architektonické skvosty nevyčíslitelné hodnoty, nebo si můžete zaplavat a odpočinout si na plážích.

Okružní plavba z Dubrovníku přes města Korčula, Makarska, Pučišća, Split, Hvar, ostrov Mljet a návrat do Dubrovníku.

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 34 220 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: květen (7, 14, 21, 28), červen (4, 11, 18, 25), červenec (2, 9, 16, 23, 30), srpen (6, 13, 20, 27), září (3, 10, 17, 24), říjen (1, 8, 15). Popis lodi:

map

Den 1 / DUBROVNÍK příjezd, sobota (UR, V)
Budete převezeni z letiště v Dubrovníku anebo z Vašeho hotelu v Dubrovníku do přístavu, naloďování začíná ve 13:00 hod. Před uvítací recepcí a následnou večeří se můžete ubytovat ve své kajutě.

Den 2 / DUBROVNÍK - KORČULA (Ochutnávka vína), neděle (S, O, OCH)
Brzy ráno vyplujeme na ostrov Korčula. Pokud to počasí umožní, tak bude přestávka na koupání v jedné z nedotčených zátok a čas na odpočinek a oběd na palubě. Pokračujeme v plavbě, navštívíme jedno z nejzachovalejších historických měst, Korčulu, přepokládané rodiště slavného cestovatele Marka Pola. Vydejte se na procházku úzkými dlážděnými uličkami plnými historie; užijte si ochutnávku vín v místní vinárně. Večer si můžete prozkoumat město na vlastní pěst. 

Den 3 / KORČULA - MAKARSKÁ, pondělí (S, O, KV)
Ráno pokračujeme v dobrodružné plavbě na pevninu do města Makarská, kde budeme i nocovat. Makarská je jedním z nejoblíbenějších turistických letovisek na Jadranu díky dlouhým oblázkovým plážím a malebným horám v pozadí, které spolu vytváří specifické podnebí a úžasné výhledy. Po obědě na palubě budete mít volný čas, abyste si užili terapeutické benefity svěžího vzduchu při procházce v zeleni poloostrova svatého Petra, poté dále na pláž po cca 2 km dlouhé pobřežní promenádě. Také můžete prozkoumat uličky a náměstí starého města za hlavní promenádou se spoustou galerií, obchodů se suvenýry, kaváren a restaurací. Dnes večer Vás čeká tzv. kapitánská večeře a noc v přístavu.

Den 4 / MAKARSKÁ - PUČIŠČA - SPLIT, úterý (S, O)
Naše cesta směřuje na ostrov Brač, do vesničky Pučišća, místa kamenných soch, kde můžete (volitelně) navštívit úžasnou kamenickou školu. Poté vyplujeme směrem ke Splitu, po cestě se zastávkou na koupání a relaxaci, pokud to počasí dovolí, a s obědem na palubě. Do Splitu dorazíme v pozdním odpoledni. Přidejte se k prohlídce města s průvodcem, navštivte nábřežní promenádu a palác římského císaře Diokleciána. Historické centrum je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Večer individuální volno.

Den 5 / SPLIT - HVAR, středa (S, O)
Ráno vyplujeme na ostrov Hvar, jeden z nejpopulárnějších ostrovů na Jadranu. Ve městě stejného jména najdeme první veřejné divadlo v Evropě (starší než slavné divadlo Globe ve Velké Británii) a spoustu dalších historických staveb. Strávíme večer a noc ve Hvaru.
Poznámka: Z důvodů limitované kapacity přístavu ve Hvaru (během hlavní sezóny červenec – srpen), může být místo kotvení změněno na Stari Grad či Jelsu. V tomto případě bude zajištěn transfer autobusem do Hvaru a zpět.

Den 6 / HVAR – MLJET, čtvrtek (S, O)
V ranních hodinách se vydáme dále na jih na ostrov Mljet, oblíbené místo bájného Odyssea. Připojte se k průvodci na procházku ke slavným solným jezerům v Národním parku Mljet, užijte si cestu na člunu na ostrůvek Sv. Marie, kde stojí starobylý románský benediktinský klášter z 12. stol s opatstvím a kostelem P. Marie. Jako alternativu si můžete zapůjčit kola, skútry nebo kajaky a prozkoumat národní park a ostrov individuálně. Noc v přístavu Pomena.

Den 7 / MLJET - DUBROVNÍK, pátek (S, O)
Ráno vyplujeme k Dubrovníku, „perle Jadranu“, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Po zakotvení se vydáme s průvodcem na exkurzi do nádherného Starého města spojenou s panoramatickou jízdou autobusem. Při pěší prohlídce si projdeme STRADUN, ulici i náměstí, které jsou nejznámějším místem uvnitř městských hradeb a shlédneme další nejznámější památky města. Po prohlídce máte individuální volno k dalšímu prozkoumání města, navštivte hradby, františkánský klášter s druhou nejstarší lékárnou v Evropě, rektorský palác a katedrálu, můžete se projet lodí na ostrov Lokrum nebo lanovkou na vrchol hory Srd. Přenocování v Dubrovníku.

Den 8 / DUBROVNÍK odjezd, sobota (S)
Po snídani je čas na vylodění. Budete převezeni na letiště anebo do Vašeho hotelu v Dubrovníku.

Zkratky: S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem, OCH – ochutnávka

Poznámka: Rezervace plaveb se provádějí do 31.12.2021, do 31.01.2022 je splatnost zálohy za plavbu. V případě nedostatečného počtu rezervací může KOMPAS plavbu zrušit a nabídnout Vám náhradní plavbu.

 

V případě zájmu o rezervaci plavby nebo dodateční informace nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže.

Cena zahrnuje

 • Plavbu na 7 nocí z Dubrovníku do Splitu a zpět do Dubrovníku
 • Loď kategorie Supreme v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Příjezd / odjezd společným transferem z letiště nebo z hotelu v Dubrovníku a zpět (první a poslední den)
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů se 4 chody
 • Kapitánská večere a uvítací večeře
 • Automat na vodu
 • Každý den zdarma káva, čaj a čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Whisper technology – vylepšené cestování
 • Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě
 • Prohlídky měst Dubrovník, Korčula, Hvar a Split
 • Prohlídka s průvodcem a vstup do Národního parku Mljet
 • Ochutnávka vín v Korčule

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za vstupy

Slevy: Dítě (3 - 12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou. Přistýlka – slevy: dospělí 30 %, dítě 3 - 8 let 70 %, dítě 8 - 12 let 50 %.

Příplatky: Příplatek za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu.

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou