Proč zvolit tuto plavbu?

Zapomeňte na klasickou dovolenou ve stejném letovisku a na stejné pláži. Pojďte si užít dovolenou v Chorvatsku jinak!

Poznejte s námi neuvěřitelné krásy chorvatského pobřeží,  jeho přístavy i města jako je Šibenik, Dubrovník a mnohá další. Tato výprava Vás zavede na ostrovy a na pláže, kde si můžete odpočinout, anebo do národních parků Mljet a Kornati, kde můžete prozkoumat zákoutí této úžasné země.

Jednosměrná plavba ze Zadaru, přes Sali, Šibenik, Trogir, Split, Bol, Hvar, Korčulu, Mljet do Dubrovníku.

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 40 440 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: květen (7, 14, 21, 28), červen (4, 11, 18, 25), červenec (2, 9, 16, 23, 30), srpen (6, 13, 20, 27), září (3, 10, 17, 24), říjen (1, 8, 15). Popis lodi:

map

Den 1 / ZADAR příjezd, sobota (UR, V)
Budete převezeni z letiště nebo z Vašeho hotelu v Zadaru do přístavu k nalodění. Připojte se na palubě ke svým spolucestujícím a Vašemu vedoucímu plavby při uvítací recepci a večeři.

Den 2 / ZADAR - SALI, neděle (S, O)
Den začneme snídaní, po které následuje pěší prohlídka zadarského historického centra, jehož souvislá pěší zóna je k tomu ideální. Budeme obdivovat hradby ze 16. století, postavené Benátčany jako obrana proti Turkům, shlédneme také Přístavní bránu, jejíž benátský lev stále hlídá vchod, náměstí Pěti studní, kostel Sv. Donata, Forum Romanum a největší katedrálu v Dalmácii, Sv. Anastasie. Zastavíme se na ochutnávku tradičního likéru Maraschino. Během plavby na Sali bude podáván oběd. Později během dne Sali prozkoumáme. Večeře je individuální v jedné z místních restaurací.

Den 3 / SALI – ŠIBENIK (NP Krka a Kornati), pondělí (S, O)
Po snídani se vydáme do malebných koutů dvou národních parků v oblasti Šibeniku: NP Krka s úchvatnými vodopády a NP Kornati, který se skládá z více než 140 ostrovů s četnými zátokami a křišťálově čistým mořem. Celý den je věnovaný prohlídce těchto nádherných destinací. Po prohlídce máte volný večer v Šibeniku.

Den 4 / ŠIBENIK - TROGIR - SPLIT, úterý (S, O)
Ranní čas věnujeme plavání, poté budeme pokračovat v plavbě. Po obědě připlouváme do města Trogir, které je na seznamu UNESCO. Tady strávíme volný čas, dokud nenastavíme kurz na Split. Ve Splitu nás čeká pěší procházka historickým vnitřním městem, která nás zavede k Paláci římského císaře Diokleciána, zapsaného rovněž na seznamu světového dědictví UNESCO, uvidíme zbytky římského dědictví Splitu, jeho renesanční a gotické stavby, Jupiterův chrám, Peristyle a katedrálu.

Den 5 / SPLIT - BOL - HVAR, středa (S, O)
Dnes se plavíme do Bolu, domoviny Zlatého rohu, jedné z nejúžasnějších pláží v Chorvatsku. Tato obrovská zlatá oblázková pláž je jedinečná tím, že mění tvar a polohu v závislosti na směru větru. Před obědem je čas na koupání v průzračných modrých vodách. Potom vyplujeme na ostrov Hvar, kde si užijete poznávací okruh, při kterém navštívíme první veřejné divadlo v Evropě, Františkánský klášter a mnoho dalších historických památek. Večer je volný na individuální průzkum Hvaru a večeři v jedné z vynikajících restaurací.
Poznámka: Vzhledem k omezené kapacitě přístavu ve Hvaru (během hlavní sezóny v červenci a srpnu) může být kotvení přesunuto do přístavů ve Stari Gradu / Jelse. V tom případě bude zajištěn transfer autobusem do Hvaru a zpět.

Den 6 / HVAR - KORČULA - MLJET, čtvrtek (S, O, KV)
Po snídani odplouváme na Korčulu, kam dorazíme brzy odpoledne. Město Korčula je považováno za rodiště slavného cestovatele Marca Pola. Naše pěší prohlídka úzkými dlážděnými uličkami nás zavede k majestátní goticko-barokní katedrále Sv. Marka. Pokračujeme v plavbě na ostrov Mljet, kde si užijeme odpolední prohlídku Národního parku Mljet s pěti druhy lesů, mnoha druhy ptáků a dvěmi hlubokými jezery: Veliko jezero (Velké jezero) a Malo jezero (Malé jezero). Tento úchvatný ostrov byl údajně oblíbeným místem řeckého hrdiny Odyssea! Tento večer si na palubě naší lodi užijte kapitánskou večeři se zábavou a sklenkou vína.

Den 7 / MLJET - DUBROVNÍK, pátek (S, O)
Ráno vyplujeme do Dubrovníku, nazývaného „perlou Jadranu“, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Podnikneme pěší prohlídku starého města a navštívíme Rektorský palác a Františkánský klášter se starodávnou lékárnou. Po zbytek dne můžete objevovat ještě více toto úžasné město.

Den 8 / DUBROVNÍK odlet, sobota (S)
Po snídani budete převezeni na letiště nebo do Vašeho hotelu v Dubrovníku.

Poznámka: Rezervace plaveb se provádějí do 31.12.2021, do 31.01.2022 je splatnost zálohy za plavbu

Zkratky: S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem.

 

 

V případě zájmu o rezervaci plavby nebo dodateční informace nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže.

Cena zahrnuje

 • Plavbu na 7 nocí ze Zadaru do Dubrovníku
 • Loď kategorie Supreme v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Příjezd společným transferem z letiště nebo z hotelu v Zadaru
 • Odjezd společným transferem na letiště nebo do hotelu v Dubrovníku
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů se 4 chody
 • Kapitánská večeře a uvítací večeře
 • Automat na vodu
 • Každý den zdarma káva, čaj a čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Whisper technology – vylepšené cestování
 • Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě
 • Prohlídky měst Zadar, Split, Hvar, Korčula a Dubrovník
 • Prohlídka s průvodcem a vstup do NP Mljet a Krka
 • Vstup do NP Kornati

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za vstupy

Slevy: Dítě (3 - 12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou. Přistýlka – slevy: dospělí 30 %, dítě 3 - 8 let 70 %, dítě 8 - 12 let 50 %.

Příplatky: Příplatek za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu.

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou