Proč zvolit tuto plavbu?

Zapomeňte na každodenní stres a přidejte se k našemu dobrodružství kolem chorvatského pobřeží a dopřejte si nezapomenutelnou dovolenou.

Pokud se rozhodnete pro tuto plavbu, tak poznáte úchvatné pláže a ostrovy, přístavy a centra historických měst jako Stari Grad, Vis, Korčula a národní parky Mljet a Krka. Strávíte s námi 8 výjimečných dní a odvezete si zážitky, na které budete rádi vzpomínat.

Jednosměrná plavba ze Splitu přes Trogir, NP Krka, Stari Grad, Hvar, Vis, Biševo, Korčula, Mljet, Slano, Elafitské ostrovy do Dubrovníku.

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 37 845 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: květen (7, 14, 21, 28), červen (4, 11, 18, 25), červenec (2, 9, 16, 23, 30), srpen (6, 13, 20, 27), září (3, 10, 17, 24), říjen (1, 8, 15). Popis lodi

map

Den 1 / SPLIT příjezd, sobota (UR, V)
Budete převezeni z letiště ve Splitu anebo z Vašeho hotelu ve Splitu do přístavu, ve 13:00 hod. začíná naloďování. Před uvítací recepcí a následní večeří se můžete ubytovat ve své kajutě.

Den 2 / SPLIT - TROGIR (NP KRKA, exkurze), neděle (S, O)
Ráno začíná prohlídkou Splitu s průvodcem, navštívíte pobřežní promenádu a palác římského císaře Diokleciána. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Vyplouváme do starého dalmatského města Trogir, které je někdy označováno jako „miniaturní Benátky“ anebo jako „mini Dubrovník“. Najdeme tu mistrovskou architekturu včetně benátských paláců. Po zakotvení pojedeme autobusem na exkurzi do Národního parku Krka. Zde můžete obdivovat nedotčenou přírodu, vodopády, bohatou faunu a flóru. Přenocování v Trogiru.

Den 3 / TROGIR - STARI GRAD, pondělí (S, O)
Ráno začíná prohlídkou Trogiru s místním průvodcem. Užijte si plavbu směrem na Stari Grad na ostrově Hvar, se zastávkou na koupání a obědem na palubě. Stari Grad je jedno z nejstarších měst v Evropě s mnohými přátelskými a levnými tavernami a restauracemi v uličkách starého města. Od roku 2008 je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Večer můžete prozkoumat Stari Grad na vlastní pěst.

Den 4 / STARI GRAD - HVAR - VIS, úterý (S, O)
Ráno opouštíme Stari Grad směrem do města Hvar. Při prohlídce města Hvar shlédnete první veřejné divadlo v Evropě a mnoho dalších historických míst. Poté pokračujeme do města Vis. Toto město se nachází na severní straně ostrova a bylo založeno Řeky ve 4. století p.n.l., bylo postaveno nedaleko starověké Issy, prvního městského centra v Chorvatsku. Navštivte pozůstatky římských lázní, kostel, muzeum nebo se projděte a užijte si výhled na krásnou Villae Rusticae rozkládající se podél pobřeží. Volný večer ve městě Vis.

Den 5 / VIS - BIŠEVO - KORČULA, středa (S, O)
Brzy ráno opouštíme Vis a míříme na ostrov Biševo, abychom navštívili velkolepý přírodní úkaz, Modrou jeskyni, naše prohlídka bude záviset na povětrnostních podmínkách, které bývají velmi nepředvídatelné, nicméně budete o aktuální situaci včas informováni. Plavba pokračuje na ostrov Korčula, která je považována na rodiště slavného cestovatele Marca Pola. Zastávka na oběd v jedné z odlehlých zátok. Odpoledne zakotvíme v Korčule a následuje prohlídka jednoho z nejlépe dochovaných středověkých měst ve Středomoří. Korčula nabízí mnoho restaurací, barů a klubů, kde si můžete vychutnat gurmánskou večeři. Přenocování v Korčule.

Den 6 / KORČULA - MLJET - SLANO, čtvrtek (S, O, OCH, KV)
Ráno plujeme dále na jih na ostrov Mljet s procházkou k solným jezerům. Případně si můžete pronajmout kola, skútry nebo kajaky a prozkoumat národní park nebo ostrov dle svých představ. Oběd na palubě a odjezd do malé vesnice Slano, klidné rybářské vesnice a výchozího bodu do Stonu. To je další, kdysi opevněná malá vesnička známá svými ústřicemi na poloostrově Pelješac. Užijete si autentickou lokální ochutnávku ústřic. Poloostrov Pelješac je známý jako jedna z nejlepších vinařských oblastí v Chorvatsku. Tento večer si na palubě užijte večeři s kapitánem, přenocování ve Slanu.

Den 7 / SLANO - ELAFITSKÉ SOUOSTROVÍ - DUBROVNIK, pátek (S, O)
Brzy ráno plavba na ostrovy Elafity s přestávkou na koupání v jedné z odlehlých zátok. Před obědem odplouváme do Dubrovníku. Před ukotvením v přístavu poplujeme během podávání oběda podél starých městských hradeb. Poté si vychutnejte jízdu panoramatickým autobusem. Přijedeme do starého centra Dubrovníku, projdeme STRADUN, nejznámější ulici a náměstí uvnitř městských hradeb, uvidíte nejzajímavější památky města. Poté můžete individuálně navštívit městské opevnění, františkánský klášter s druhou nejstarší lékárnou v Evropě, Rektorský palác a katedrálu, projet se na ostrov Lokrum nebo lanovkou na vrchol hory Srd. Přenocování v Dubrovníku.

Den 8 / DUBROVNÍK odjezd, sobota (S)
Po snídani je čas se vylodit. Budete převezeni na letiště v Dubrovníku anebo do Vašeho hotelu v Dubrovníku.

Zkratky: S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem, OCH – ochutnávka.

Poznámka: Rezervace plaveb se provádějí do 31.12.2021, do 31.01.2022 je splatnost zálohy za plavbu. V případě nedostatečného počtu rezervací může KOMPAS plavbu zrušit a nabídnout Vám náhradní plavbu.

 

V případě zájmu o rezervaci plavby nebo dodateční informace nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže.

Cena zahrnuje

Cena zahrnuje:

 • Plavbu na 7 nocí ze Splitu do Dubrovníku
 • Loď kategorie Supreme v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Příjezd společným transferem z letiště nebo z hotelu ve Splitu
 • Odjezd společným transferem na letiště nebo do hotelu v Dubrovníku
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů se 4 chody
 • Kapitánská večeře a uvítací večeře
 • Automat na vodu
 • Každý den zdarma káva, čaj a čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Whisper technology – vylepšené cestování
 • Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě
 • Prohlídky měst Split, Trogir, Hvar, Korčula a Dubrovník
 • Prohlídka s průvodcem a vstup do Národních parků Krka a Mljet
 • Ochutnávka ústřic ve Stonu

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za vstupy

Příplatky (volitelné):

 • Vstup do Modré Jeskyně – platba na místě – cca. 13€/os. (možnost vstupu do jeskyně závisí na sezoně)

Slevy: Dítě (3 - 12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou. Přistýlka – slevy: dospělí 30 %, dítě 3 - 8 let 70 %, dítě 8 - 12 let 50 %.

Příplatky: Příplatek za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou