Proč zvolit tuto plavbu?

Plavba po Jadranu je příležitostí prohlédnout si okouzlující místa, užít si procházku po národních parcích a odpočinout si na krásných plážích.  

Zveme Vás na osmi denní plavbu, kde s námi poplujete na ostrovy, uvidíte unikátní historické města jako Vis, Starid Grad, Hvar nebo Trogir, vykoupete se v křišťálově průzračných zátokách a vychutnáte si kulinárské umění zdejších kuchařů v restauracích a kanobách.

Jednosměrná plavba z Dubrovniku přes Elafitské souostroví, Slano, Mljet, Korčula, Biševo, Vis, Hvar, Stari Grad, Trogir, NP Krka do Splitu.

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 37 850 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: květen (7, 14, 21, 28), červen (4, 11, 18, 25), červenec (2, 9, 16, 23, 30), srpen (6, 13, 20, 27), září (3, 10, 17, 24), říjen (1, 8, 15). Popis lodi:

map

Den 1 / DUBROVNIK příjezd, sobota (UR, V)
Budete převezeni z letiště v Dubrovníku anebo z Vašeho hotelu v Dubrovníku do přístavu, kde začíná naloďování ve 13:00 hod. Před uvítací recepcí a následní večeří se můžete ubytovat ve své kajutě.

Den 2 / DUBROVNÍK - ELAFITSKÉ SOUOSTROVÍ - SLANO (ochutnávka ustřic), neděle (S, O, OCH, KV)
Den začnete procházkou po Dubrovníku, „perle Jadranu“, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Průvodce Vám ukáže nejzajímavější památky včetně nejznámějšího místa uvnitř městských hradeb STRADUN - ulici i náměstí. Po návratu na loď si užijte kouzelnou scenérii při plavbě kolem městských hradeb, a pokračujeme na jeden z Elafitských ostrovů, kde bude přestávka na koupání. Odpoledne připlujeme do klidné rybářské vesnice Slano, našeho výchozího bodu pro návštěvu Stonu, kdysi malého opevněného městečka proslaveného svými ústřicemi na poloostrově Pelješac. Užijeme si autentickou lokální ochutnávku ustřic. Poloostrov Pelješac je známý jako jeden z nejlepších vinařských regionů v Chorvatsku. Večeře s kapitánem a přenocování ve Slanu.

Den 3 / SLANO - MLJET - KORČULA, pondělí (S, O)
Ráno se vydáme na sever na ostrov Mljet. Připojte se k průvodci na procházku ke slavným solným jezerům v národním parku Mljet. Pokračujeme v plavbě směrem na ostrov Korčula, údajné rodiště slavného cestovatele Marca Pola. Odpoledne zakotvíme v Korčule a následuje pěší prohlídka tohoto kouzelného města s průvodcem. Korčula je jedním z nejlépe dochovaných středověkých měst ve Středomoří. Přenocování na Korčule, kde si můžete vychutnat gurmánskou večeři v mnoha restauracích a barech.

Den 4 / KORČULA - BIŠEVO - VIS, úterý (S, O)
Brzy ráno vyplujeme na malý ostrov Biševo, abychom navštívili velkolepý přírodní úkaz, Modrou jeskyni. Naše prohlídka bude záviset na povětrnostních podmínkách, které bývají velmi nepředvídatelné, nicméně budete o aktuální situaci včas informováni. Plavba pokračuje směrem na ostrov Vis, bývalé strategické námořní jugoslávské základny s omezením veřejnosti. Díky této izolaci má Vis zvláštní kouzlo - „Středomoří, jaké kdysi bylo“, a to ho dělá zajímavým. Vyzkoušejte některá vynikající vína v jednom z tradičních vinařství. V případě zájmu můžete navštívit pozůstatky římských termálních lázní, Městské muzeum nebo se jednoduše projít a kochat se výhledy. Přenocování v přístavu Vis.

Den 5 / VIS - HVAR - STARI GRAD, středa (S, O)
Ráno se vydáme dále směrem na Hvar, nejdelší a nejslunnější ostrov na Jadranu, se zastávkou na plavání a obědem na palubě. Odpoledne zakotvíme ve městě Hvar, následuje prohlídka města s renesanční katedrálou s původní věží, nejstarší veřejné divadlo v Evropě založené v roce 1612. Po prohlídce poplujeme směrem na Stari Grad, jedno z nejstarších měst nejen na Hvaru ale i v Evropě, kde přenocujeme.

Den 6 / STARI GRAD – TROGIR (exkurze NP KRKA), čtvrtek (S, O)
Brzy ráno odplouváme do starého dalmatského města Trogir, které je někdy označováno jako „miniaturní Benátky“ nebo „mini Dubrovník“. Ohromuje starobylou architekturou s benátskými paláci. Po zakotvení pojedeme autobusem na exkurzi do Národního parku Krka. Zde můžete obdivovat nedotčenou přírodu s vodopády, oblast je mimořádně bohatá na flóru a faunu. Přenocování v Trogiru.

Den 7 / TROGIR - SPLIT, pátek (S, O)
Ráno se připojte k naší prohlídce Trogiru s místním průvodcem. Poté vyplujeme ku Splitu, se zastávkou na plavaní a relaxaci, pokud to počasí dovolí, s obědem na palubě. Pozdě odpoledne dorazíme do Splitu, kde přenocujeme. Můžete se připojit k prohlídce města s průvodcem, navštívíte nábřežní promenádu ​​a palác římského císaře Diokleciána. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Večer individuální volno.

Den 8 / SPLIT odjezd, sobota (S)
Po snídani je čas se vylodit. Budete převezeni na letiště ve Splitu nebo do Vašeho hotelu ve Splitu.

Zkratky: S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem, OCH – ochutnávka.

Poznámka: Rezervace plaveb se provádějí do 31.12.2021, do 31.01.2022 je splatnost zálohy za plavbu. V případě nedostatečného počtu rezervací může KOMPAS plavbu zrušit a nabídnout Vám náhradní plavbu.

 

V případě zájmu o rezervaci plavby nebo dodateční informace nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže.

Cena zahrnuje

 • Plavbu na 7 nocí z Dubrovníku do Splitu
 • Loď kategorie Supreme v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Příjezd společným transferem z letiště nebo z hotelu v Dubrovníku
 • Odjezd společným transferem na letiště nebo do hotelu ve Splitu
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů se 4 chody
 • Kapitánská večerř a uvítací večeře
 • Automat na vodu
 • Každý den zdarma káva, čaj a čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Whisper technology – vylepšené cestování
 • Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě
 • Prohlídky města Dubrovník, Korčula, Hvar, Trogir a Split
 • Prohlídka s průvodcem a vstup do národních parků Mljet a Krka
 • Ochutnávka ustřic ve Stonu

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za vstupy

Příplatky (volitelné):

 • Vstup do Modré Jeskyně – platba na místě – 13€/os. (možnost vstupu do jeskyně závisí na sezoně)

Slevy: Dítě (3 - 12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou. Přistýlka – slevy: dospělí 30 %, dítě 3 - 8let 70 %, dítě 8 - 12let 50 %

Příplatky: Příplatek za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou