Proč vybrat tuto cestu?

Jedna z nejoblíbenější okružních plaveb z a do Splitu, je jedinečnou příležitostí k poznávaní krás chorvatského Jadranu.
V průběhu této plavby si užijete krásná historická města, národní parky, budete mít možnost ochutnat místní vína a samozřejmě Vám ještě zůstane čas na koupání v krásných zátokách a odpočinek. K unikátním zastávkám této plavby patří Modrá jeskyně na ostrově Biševo, ostrov Vis, na kterém máte pocit, že se tady zastavil čas a pláž Zlatý rat, která mění svůj tvar díky vlivu větrů a vln.

Plavba K210 Arca Split-NP Krka-Šibenik-Zadar-NP Kornati-Primošten-Bol-Stari Grad-Hvar-Vis-Biševo-Split

Délka pobytu: 8 dní

Cena za osobu od: 35100 CZK

Product: 95762 / kajuta na dolní palubě
Plánované termíny vyplutí pro rok 2022: červen (11.), červenec (16.), srpen (6., 13., 20.), září (3., 10., 17., 24.), říjen (1., 8.)

map

Den 1 / SPLIT příjezd, sobota (UR, V)
Individuální příjezd autem (nebo transfér z letiště ve Splitu anebo z vašeho hotelu ve Splitu) do přístavu, naloďování začíná ve 13:00 hod. Před uvítací recepcí a následnou večeří se můžete ubytovat ve své kajutě.

Den 2 / SPLIT - NP KRKA - ŠIBENIK, neděle (S, O)
Brzy ráno odplouváme ze Splitu směr Šibenik. Po obědě na lodi vystoupíte v Šibeniku a odjedete autobusem do Národního parku Krka, s nádhernými vodopády včetně slavného vodopádu Skradinski Buk. Po prohlídce se vrátíme do Šibeniku, města s výjimečnou historií a bohatým kulturním dědictvím (UNESCO). Vydejte se na procházku historickým centrem a navštivte jednu z nejkrásnějších renesančních katedrál na Jadranu. Volný večer v Šibeniku.

Den 3 / ŠIBENIK - GALEŠNJAK - ZADAR, pondělí (S, O)
Ze Šibeniku vyplujeme brzy ráno směrem k malému ostrůvku Galešnjak, kde si můžete užít koupání v jedné z klidných zátok. V průběhu plavby do Zadaru se podává oběd. Vydejte se na procházku historickým centrem Zadaru a obdivujte staré hradby a přístavní bránu ze 16. století.
Navštivte náměstí Pěti Studní, kostel Sv.Donata, Římské Fórum a katedrálu Sv.Anastasie, největší na Jadranu. Pokud fouká vítr, nenechte si ujít proslulé mořské varhany. Přenocování v Zadaru.

Den 4 / ZADAR - SALI - NP KORNATI - PRIMOŠTEN, úterý (S, O)
Ranní plavba směr Sali, turistického střediska na ostrově Dugi. Užijte si plavání v jedné z odlehlých zátok. Poté vplouváme do Národního parku Kornati, který se skládá z 89 ostrovů, ostrůvků a útesů. Národní park Kornati je často zmiňován jako „námořní ráj" a bohatý mořský ekosystém. Poté pokračujeme do Primoštenu, postaveném na kopci, s farním kostel sv. Jiří, postaveným v roce 1485. Volný večer ve městě.

Den 5 / PRIMOŠTEN - VIS, středa (S, O, KV)
Ráno odplouváme k ostrovu Vis, kdysi strategickou námořní základnu jugoslávské armády. V důsledku toho byl ostrov uzavřena pro veřejnost. Kvůli této historické izolaci si Vis zachoval zvláštní kouzlo. „Středomoří, jaké kdysi bylo" a to ho dělá zajímavým. Po příplutí do města Vis navštívíte římské termální lázně a pokocháte se výhledy na krásné Villae Rusticae. Tento večer si na palubě užijte večeři s kapitánem.

Den 6 / VIS - BIŠEVO - HVAR - STARI GRAD, čtvrtek (S, O)
Brzy ráno nás čeká plavba směrem na malý ostrov Biševo, abychom navštívili nádherný přírodní úkaz, Modrou jeskyni. Naše prohlídka bude záviset na povětrnostních podmínkách, které jsou velmi nepředvídatelné. Nicméně budete o aktuální situaci včas informováni. Užijte si relaxační plavbu na ostrov Hvar, se zastávkou na koupání v jedné z odlehlých zátok. Město Hvar je oblíbenou prázdninovou destinací světových celebrit, ale je to také okouzlující přímořské letovisko s více než 8 staletí starou architekturou. Prohlídka tohoto půvabného města Vám nabídne malebné uličky a první divadlo v Evropě. Budeme pokračovat plavbou směrem k letovisku Stari Grad na témže ostrově. Město Stari Grad je nejstarším a nejzachovalejším příkladem starořeckého systému zemědělství v Chorvatsku. Je součástí světového dědictví UNESCO. Přenocování ve městě Stari Grad.

Den 7 / STARI GRAD - BOL - SPLIT, pátek (S, O, OCH)
Ráno pokračujeme směrem k našemu poslednímu ostrovnímu cíli - ostrovu Brač, kde je naplánováno koupání na nejznámější pláži v Dalmácii - Zlatni rat - jejiž špička se naklání ze strany na stranu podle toho, jak se mění vítr a vlny. Navštívíme vinařství, kde se dozvíte více o dalmatských vínech a užijete si degustaci. V odpoledních hodinách doplujeme do Splitu. Toto město je zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a nabízí takové klenoty, jako je např. Diokleciánův palác. Probádáte zbytky římského dědictví ve Splitu, renesanční a gotické stavby, Jupiterův chrám, Peristyle a mnoho dalších unikátních památek. Přenocování ve Splitu.

Den 8 / SPLIT odjezd, sobota (S)
Po snídani je čas pro vylodění. Budete převezeni na letiště anebo do Vašeho hotelu ve Splitu či místa vašeho parkingu.

Cena zahrnuje

• Plavbu ze Splitu do Zadaru a zpět do Splitu (7nocí)
• Loď kategorie Supreme, kajuta s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
• Příjezd / odjezd společným transferem z letiště nebo z hotelu ve Splitu či místa parkingu ve Splitu a zpět (první a poslední den)
• 7 x snídaně formou bufetu
• 6 obědů se 4 chody
• Kapitánská večeře a uvítací večeře
• Automat na vodu
• Každý den zdarma káva, čaj a čerstvé ovoce
• Profesionální manager plavby po celou dobu
• Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
• Zavazadlový servis
• Wi-Fi zdarma na palubě

Výlety v ceně:
• Prohlídky s průvodcem města Šibenik, Zadar, Vis, Hvar, Split
• Prohlídka s průvodcem a vstup do Národního parku Krka
• Ochutnávka vín v letovisku Bol

Cena nezahrnuje

• Nápoje na palubě, jídlo navíc.
• Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os. (platí se na lodi v hotovosti)
• Poplatky za vstupy

Příplatky (volitelné):
• Vstup do Modré Jeskyně - platba na místě v hotovosti - cca 13€/os. (možnost vstupu do jeskyně závisí na počasí, které musí umožnit vjezd do jeskyně z otevřeného moře)
Příplatky (při rezervaci):
• Příplatek za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu
Slevy:
• Dítě (3-12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou
• Přistýlka - slevy: dospělí 30 %, dítě 3-8let 70 %, dítě 8 - 12let 50 %
Poznámka:

Zkratky:
S - snídaně, O - oběd, V - večeře, UR - uvítací recepce, KV - večeře s kapitánem, OCH - ochutnávka

Seznam nabídek

Nabídka č.: 0
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou