Albánie

Dežela orlov

Albánie, oficiálně Albánská republika, je pobřežní stát v jihovýchodní Evropě. Hraničí s Černou Horou na severu, Kosovem na severu, Severní Makedonií na východě, Řeckem na jihu, Jaderským mořem na západě a Iónským mořem na jihozápadě. Hlavním městem je Tirana.

Albánie stále patří mezi turisty neprozkoumané a neobjevené destinaci, a proto je velmi oblíbená mezi těmi cestovateli, kteří chtějí poznávat neznámá, masovým turismem nepoznamenaná místa. Albánie je stále populárnější zejména díky krásnému pobřeží, které se svým bílým pískem a tyrkysovým mořem připomíná exotické destinace.

Tipy na cestu

Krajina bunkrů

Půlkruhové bunkry, postavené během komunistické diktatury, jsou jednou z hlavních atrakcí Albánie. Je jich zde postaveno více než 700 000. Hlavní město Tirana nabízí chaotický silniční provoz a mnoho atrakcí, jako je náměstí Skenderbeg a Hajži Ethem Bey.

Poznávání historie

V blízkosti hlavního města můžete vidět středověké město Krujater Berat, malé město tisíce a jednoho okna, které se nachází pod ochranou UNESCO, je křesťanským městem s více než 20 kostely. Nad městem se tyčí mohutné zdi, za nimiž leží Kala.

Nekonečné pláže

V Albánii je mnoho písečných pláží, z nichž většina se rozprostírá mezi Golemem, typickým turistickým městem, a Durresem, který má historickou tradici. Turisticky zajímavé jsou sochy Tiny Turnerové a Micka Jaggera, římský amfiteátr a benátská zeď.

Kompas Info

Kdy cestovat

Nejlepší období pro návštěvu Albánie je od května do října.

  • Středověké město Kruja
  • Skenderbegovo náměstí
  • Nádherné bílé písečné pláže
  • Římský amfiteátr
Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou