Proč zvolit tuto plavbu?

Jedna z nejoblíbenější okružních plaveb z a do Splitu, je jedinečnou příležitostí k poznávaní krás Chorvatska.

V průběhu této plavby si užijete krásná místa, národní parky, budete mít možnost ochutnat místní vína a samozřejmě Vám ještě zůstane čas na koupání a odpočinek. K unikátním zastávkám této plavby patří Modrá jeskyně, ostrov Vis, na kterém máte pocit, že se tady zastavil čas a pláž Zlatý Roh, která se pokaždé mění díky vlivu větrů a moře.

Okružní plavba ze Splitu přes NP Krka, Šibenik, Zadar, NP Kornati, Primošten, Vis, Biševo, Hvar, Stari Grad, Bol a návrat do Splitu.

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 34 215 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: květen (7, 14, 21, 28), červen (4, 11, 18, 25), červenec (2, 9, 16, 23, 30), srpen (6, 13, 20, 27), září (3, 10, 17, 24), říjen (1, 8, 15). Popis lodi:

map

Den 1 / SPLIT příjezd, sobota (UR, V)
Budete převezeni z letiště ve Splitu anebo z Vašeho hotelu ve Splitu do přístavu, naloďování začíná ve 13:00 hod. Před uvítací recepcí a následnou večeří se můžete ubytovat ve své kajutě.

Den 2 / SPLIT - NP KRKA - ŠIBENIK, neděle (S, O)
Brzy ráno odplouváme ze Splitu směr Šibenik. Po obědě vystoupíte v Šibeniku a odjedete autobusem do Národního parku Krka, s nádhernými vodopády včetně slavného vodopádu Skradinski Buk. Po prohlídce se vrátíme do Šibeniku, města s výjimečnou historií a bohatým kulturním dědictvím. Vyrazte na procházku historickým centrem a navštivte jednu z nejkrásnějších renesančních katedrál na Jadranu. Volný večer v Šibeniku.

Den 3 / ŠIBENIK – GALEŠNJAK - ZADAR, pondělí (S, O)
Ze Šibeniku vyplujeme brzy ráno na malý Dalmatský ostrov Galešnjak, kde si můžete užít koupání v jedné z odlehlých zátok. V průběhu plavby do Zadarského přístavu se podává oběd. Vydejte se na procházku historickým centrem Zadaru a obdivujte staré hradby a přístavní bránu ze 16. století. Navštivte náměstí Pěti Studní, kostel Sv. Donata, Římské Fórum a katedrálu Sv. Anastasie, největší na Jadranu. Pokud fouká vítr, nenechte si ujít mořské varhany, úžasnou uměleckou instalaci. Přenocování v Zadaru.

Den 4 / ZADAR - SALI - NP KORNATI - PRIMOŠTEN, úterý (S, O)
Ranní plavba do Sali, turistického města obklopeném kopci, poli, zátokami a ostrůvky na ostrově Dugi. Užijte si plavání v jedné z odlehlých zátok. Vyplouváme do národního parku Kornati, který se skládá z 89 nezapomenutelných ostrovů, ostrůvků a útesů. Národní park Kornati je často zmiňován jako „námořní ráj“ a bohatý mořský ekosystém. Poté pokračujeme do Primoštenu, postavenému na kopci, kde mu dominuje farní kostel sv. Jiří, postavený v roce 1485. Volný večer ve městě.

Den 5 / PRIMOŠTEN - VIS, středa (S, O, KV)
Ráno odplouváme na ostrov Vis, kdysi strategickou námořní Jugoslávskou základnu, která byla uzavřena pro veřejnost. Kvůli této izolaci má Vis zvláštní kouzlo. „Středomoří, jaké kdysi bylo“ a to ho dělá zajímavým. Po příjezdu do města Vis navštívíte římské termální lázně a pokocháte se výhledy na krásné Villae Rusticae podél řeky. Tento večer si na palubě užijte večeři s kapitánem.

Den 6 / VIS - BIŠEVO - HVAR - STARI GRAD, čtvrtek (S, O)
Brzy ráno nás čeká plavba směrem na malý ostrov Biševo, abychom navštívili nádherný přírodní úkaz, Modrou jeskyni. Naše prohlídka bude záviset na povětrnostních podmínkách, které jsou velmi nepředvídatelné. Nicméně budete o aktuální situaci včas informováni. Užijte si relaxační plavbu při cestě na ostrov Hvar, se zastávkou na plavání v jedné z odlehlých zátok. Město Hvar je oblíbenou prázdninovou destinací světových celebrit, ale je to také okouzlující přímořské město s více než osmi staletí starou architekturou. Prohlídka tohoto půvabného města Vám nabídne malebné uličky a první veřejné divadlo v Evropě. Budeme pokračovat směrem na Stari Grad na témže ostrově. Město Stari Grad je nejstarším a nejzachovalejším příkladem starořeckého systému zemědělství v Chorvatsku. Je součástí světového dědictví UNESCO. Přenocování ve městě Stari Grad.

Den 7 / STARI GRAD - BOL - SPLIT, pátek (S, O, OCH)
Ráno pokračujeme směrem k našemu poslednímu ostrovnímu cíli – ostrovu Brač, kde je naplánováno koupání na nejznámější pláži na Dalmácii – Zlatý Roh – jehož oblázky se přesouvají ze strany na stranu podle toho, jak se mění vítr a vlny. Navštívíme vinařství, kde se dozvíte více o dalmatských vínech a užijete si degustaci. Odpoledne doplujeme do Splitu. Toto město zapsané do světového kulturního dědictví UNESCO nabízí Diokleciánův palác a Římský palác. Probádáte zbytky římského dědictví ve Splitu, renesanční a gotické stavby, Jupiterův chrám, Peristyle a mnoho dalších unikátních památek. Přenocování ve Splitu.

Den 8 / SPLIT odjezd, sobota (S)
Po snídani je čas se vylodit. Budete převezeni na letiště anebo do Vašeho hotelu ve Splitu.

Zkratky: S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem, OCH – ochutnávka

Poznámka: Rezervace plaveb se provádějí do 31.12.2021, do 31.01.2022 je splatnost zálohy za plavbu. V případě nedostatečného počtu rezervací může KOMPAS plavbu zrušit a nabídnout Vám náhradní plavbu.


V případě zájmu o rezervaci plavby nebo dodateční informace nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže.


Cena zahrnuje

 • Plavbu na 7 nocí ze Splitu do Zadaru a zpět do Splitu
 • Loď kategorie Supreme v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Příjezd / odjezd společným transferem z letiště nebo z hotelu ve Splitu a zpět (první a poslední den)
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů se 4 chody
 • Kapitánská večeře a uvítací večeře
 • Automat na vodu
 • Každý den zdarma káva, čaj a čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Whisper technology – vylepšené cestování
 • Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě
 • Prohlídky města Šibenik, Zadar, Vis, Hvar, Split
 • Prohlídka s průvodcem a vstup do Národního parku Krka
 • Ochutnávka vín v letovisku Bol

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za vstupy

Příplatky (volitelné):

 • Vstup do Modré Jeskyně – platba na místě – 13€/os. (možnost vstupu do jeskyně závisí na podnebí)

Slevy: Dítě (3 - 12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou.  Přistýlka – slevy: dospělí 30 %, dítě 3 - 8 let 70 %, dítě 8 - 12 let 50 %.

Příplatky: příplatek za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu.

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou