Proč zvolit tuto plavbu?

Týdenní plavby lodí jsou ideálním způsobem trávení dovolené v Chorvatsku. Během týdne navštívíte mnoho krásných míst a každý večer strávíte v jiném městě.  Během dne se můžete koupat v zátokách, slunit se na palubě a poznávat zajímavá místa na ostrovech či pobřeží.

Takže si zabalte plavky, dobrou náladu a nechte se unášet vodami Jaderského moře.

Jednosměrná plavba z Dubrovníku přes Mljet, Korčulu, Hvar, Bol, Split, Trogir, Šibenik, Sali do Zadaru.

Délka plavby: 8 dnů

Cena za osobu od: 40 440 CZK

Termíny vyplutí pro rok 2022: květen (7, 14, 21, 28), červen (4, 11, 18, 25), červenec (2, 9, 16, 23, 30), srpen (6, 13, 20, 27), září (3, 10, 17, 24), říjen (1, 8, 15). Popis lodi:

map

Den 1 / DUBROVNÍK příjezd, sobota (UR, V)
Budete převezeni z letiště nebo z Vašeho hotelu v Dubrovníku do přístavu k nalodění, které začíná v poledne. Připojte se na palubě ke svým spolucestujícím a Vašemu vedoucímu plavby při uvítací recepci s večeří. Tento večer si můžete odpočinout na palubě nebo se projít Starým městem.

Den 2 / DUBROVNÍK – MLJET - KORČULA, neděle (S, O, V)
Den začneme snídaní a procházkou po Dubrovníku, „perle Jadranu “ zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme např. Rektorský palác a Františkánský klášter se starodávnou lékárnou. Během plavby na ostrov Mljet se podává oběd. V Národním park Mljet najdete pět druhů lesů, mnoho druhů ptáků a dvě hluboká jezera: Veliko Jezero (Velké jezero) a Malo Jezero (Malé jezero). Nádherná scenérie nás bude doprovázet až na Korčulu, domnělého rodiště cestovatele Marca Pola. Dnešní večeře je na palubě.

Den 3 / KORČULA - HVAR, pondělí (S, O)
Dnešní ráno po snídani podnikneme pěší procházku úzkými, dlážděnými uličkami města Korčula. Navštívíme majestátní goticko-barokní katedrála Sv. Marka. Poté znovu nastoupíme na naši loď a dáme si oběd. Cestou na Hvar, kam dorazíme pozdě odpoledne, bude zastávka na plavání. Ve Hvaru během naší exkurze uvidíme první veřejné divadlo v Evropě (starší než Globe v Londýně), Františkánský klášter a spoustu dalších. Večer je individuální volno, takže můžete více prozkoumávat město a zajít si sami na večeři do jedné z mnoha restaurací.
Poznámka: Vzhledem k omezené kapacitě přístavu Hvar (během hlavní sezóny v červenci a srpnu) může být místo ke kotvení nahrazeno přístavem ve Stari Gradu / Jelse. V tom případě bude zajištěn transfer autobusem do a z Hvaru.

Den 4 / HVAR - BOL - SPLIT, úterý (S, O)
Dnes se plavíme do Bolu, domoviny Zlatého rohu, jedné z nejúžasnějších pláží v Chorvatsku. Tato obrovská zlatá oblázková pláž je jedinečná tím, že mění tvar a polohu v závislosti na směru větru. Během oběda na palubě doplujeme do Splitu. V rámci pěší prohlídky navštívíme historické vnitřní město postavené kolem paláce římského císaře Diokleciána, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Shlédneme zbytky římského dědictví, jeho renesanční a gotické stavby, Jupiterův chrám, centrální náměstí chrámu Peristyle a katedrálu. Večer můžete věnovat další individuální prohlídce.

Den 5 / SPLIT - TROGIR - ŠIBENIK, středa (S, O)
Ráno vyplujeme do města Trogir, které je rovněž na seznamu UNESCO. Během volna si sami prozkoumejte město. Po návratu na palubu si při plavbě do Šibeniku vychutnejte oběd, v průběhu cesty bude zastávka na koupání. V Šibeniku si při pěší prohlídce ukážeme hlavní body města, večer je individuální volno.

Den 6 / ŠIBENIK - SALI, čtvrtek (S, O, KV)
V oblasti Šibeniku jsou dva národní parky: Krka s dech beroucími vodopády, a Kornati, skládající se z více než 140 ostrovů s četnými zátokami a křišťálově čistou vodou. Celý den je věnován prohlídce těchto nádherných destinací, poté vyplujeme do Sali. Dnešní večer si užijte na palubě naší lodi kapitánskou večeři se zábavou a sklenkou vína.

Den 7 / SALI - ZADAR, pátek (S, O)
Pokud nám počasí dovolí, bude při dnešní ranní plavbě zastávka na koupání. Po obědě, připlouváme do Zadaru. Souvislá pěší zóna města je ideální pro pěší prohlídku města, při které můžeme obdivovat hradby ze 16. století, které postavili Benátčané jako obranu proti Turkům. Uvidíme také Přístavní bránu, kde benátský lev stále hlídá vchod, náměstí Pěti studní, kostel Sv. Donata, Forum Romanum a největší katedrálu v Dalmácii, Sv. Anastasie. Po prohlídce se zastavíme na ochutnávku tradičního likéru Maraschino. Večer individuální volno.

Den 8 / ZADAR odlet, sobota (S)
Po snídani budete převezeni na letiště nebo do vašeho hotelu v Zadaru

Zkratky: S – snídaně, O – oběd, V – večeře, UR – uvítací recepce, KV – večeře s kapitánem.

Poznámka: Rezervace plaveb se provádějí do 31.12.2021, do 31.01.2022 je splatnost zálohy za plavbu. V případě nedostatečného počtu rezervací může KOMPAS plavbu zrušit a nabídnout Vám náhradní plavbu.

 

V případě zájmu o rezervaci plavby nebo dodateční informace nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže.

Cena zahrnuje

 • Plavbu na 7 nocí z Dubrovníku do Zadaru
 • Loď kategorie Supreme v kajutě s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
 • Příjezd společným transferem z letiště nebo z hotelu v Dubrovníku
 • Odjezd společným transferem na letiště nebo do hotelu v Zadaru
 • Denně snídaně formou bufetu
 • 6 obědů a 1 večeře se 4 chody
 • Kapitánská večeře a uvítací večeře
 • Automat na vodu
 • Každý den zdarma káva, čaj a čerstvé ovoce
 • Profesionální manager plavby po celou dobu
 • Whisper technology – vylepšené cestování
 • Denně kajutový servis, 1x uprostřed týdne čisté ložní prádlo a ručníky
 • Zavazadlový servis
 • Wi-Fi zdarma na palubě
 • Prohlídky měst Dubrovník, Korčula, Hvar, Split, Šibenik a Zadar
 • Prohlídka s průvodcem a vstup do NP Mljet a Krka
 • Vstup do NP Kornati

Cena nezahrnuje

 • Nápoje na palubě, jídlo navíc.
 • Přístavní taxu a turistickou taxu 35€/os.
 • Poplatky za vstupy

Slevy: Dítě (3 - 12 let) má slevu 20 %, je-li ve dvoulůžkové kajutě spolu s 1 dospělou osobou.  Přistýlka – slevy: dospělí 30 %, dítě 3 - 8let 70 %, dítě 8 - 12let 50 %

Příplatek: za jednolůžkovou kajutu 60-80 % dle termínu

Pošlete poptávku

Souhlasím, že Kompas Praha, používá moje osobní údaje z tohoto formuláře k přípravě požadované nabídky, k provádění přímého marketingu (upozornění na novinky a speciální nabídky společností skupiny Kompas d.d.) pomocí e-mailu. Odběr oznámení můžete kdykoli zrušit.

Kompas plus - svět cestovních výhod
EXKLUZIVNÍ DOVOLENÁ

Kompas Concierge. Můžete vše. Nemusíte nic.

Více informací
Kompas plus - svět cestovních výhod
dovolená na míru

Zkušený tým konzultantů pro vás do 24 hodin připraví individuální nabídku na míru. Klientovi poskytujeme osobní přístup a komplexní profesionální servis.

Udělejte si dovolenou